TOPlist
 
 
 
oCity
Online svět pro vás
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ČASOPIS S DOBRÝMI TIPY
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NUDA A STEREOTYP VE VZTAHU: 4 TIPY JAK TO ZMĚNIT
 
       
 

Nuda, nuda, šeď, šeď. Jen velmi malé procento vztahů si dokáže po celou dobu svého trvání uchovat počáteční zamilování, vášeň i související adrenalin, který vás dokáže dostat do varu. Stereotyp je všudypřítomný a v běhu každodenního života je zvlášť po letech těžké se mu vyhnout. Níže jsme pro vás připravili 3 tipy, které vám pomohou vypořádat se s nudou ve vztahu a největšími stereotypy, které déle trvající soužití dvou lidí napříč společností neúprosně kosí. A pozor – své si v následujícím textu najdou jak ženy, tak i muži.

 

1. Sex: Rozpalte se jako za mlada!

Sex nelze v žádném případě považovat za nejdůležitější ingredienci spokojeného partnerského vztahu, ovšem stejně tak nelze význam fyzických potřeb srážet na dno. Hoďte za hlavu limitující předsudky a nebojte se váš sexuální život zpestřit. Proč se omezovat na postelovou klasiku prováděnou dvakrát do měsíce, když můžete vyrazit na víkendový wellness pobyt nebo třeba do přírody, kde buď probudíte vzpomínky z bujarého mládí, anebo se konečně odvážete a zažijete něco zcela nového. Experimentovat se navíc dá velmi dobře i v domácích podmínkách. Stačí koupit láhev dobrého vína, svůdné prádlo, zapálit svíčky a nechat se unášet proudem vášně. Věřte nebo ne, i takováto na první pohled prkotina nejspíše udělá s vaším „nudným“ vztahem divy!

 

2. Vlastní zájmy vás neoddálí, ba naopak!

Stejně jako jsou pro spokojené fungování vztahu nezbytné společné zájmy a činnosti, které se svým miláčkem provádíte dohromady, měl by si každý z partnerů občas od svého protějšku umět odpočinout. Squashem s kolegou z práce, pivem, vínem nebo kafíčkem s kamarády, četbou či třeba běháním. Je to jedno. Jde však o to, abyste nebyli ze 100 % volného času vázaní na druhého a mohli relaxovat a přemýšlet sami se sebou, anebo si o běžných problémech popovídali s někým „z venku“. Navíc bez obav z toho, že vám to bude při první hádce vyčteno. Odděleně prožitý čas navíc skýtá ještě jednu výhodu – téma na vyprávění. Když se pak večer sejdete u večeře, zcela jistě si budete mít o čem povídat. Spolu. Dohromady.

 

3. Co doma?

Víkendová pohodička v komfortní zóně vlastního domu nebo bytu je sice fajn, ale jen v případě, že se jí neoddáváte týden co týden. Vzpomínáte si například, kdy jste se naposledy sbalili, děti svěřili do dočasné péče babičce a vyrazili si orazit na hory, wellness víkend, do Říma či zkrátka jen tak na kolo nebo pod stan? Pokud ne, neváhejte a v nejbližším možném termínu zabookujte letenky, ubytování, domluvte si hlídání a vyrazte vstříc dobrodružství a aktivnímu odpočinku. Patříte-li navíc mezi dříve narozené, nebojte se ani cestování po stopách minulosti. Takový výlet na chatu, kde jste spolu ve dvaceti v polních podmínkách trávili první dovolenou, totiž slibuje pořádné dobrodružství na straně jedné, a probuzené vzpomínky, vášeň i adrenalin na straně druhé. Zkuste to! Nebudete litovat.

 

4. Překvapujte se!

Teenagerovská léta jsou pryč, prvotní „zaláskování“ již před lety opadlo a vy nevíte, jak se vymanit z všudypřítomného, nudného stereotypu každodenního života. Mějte však na paměti, že věk je do jisté míry opravdu jen číslo. Samotná skutečnost, že vám již není osmnáct, vás přeci nelimituje před tím, abyste zvedli zadek a svého partnera nebo partnerku dokonale překvapili. Obdobně, jako za mlada. Kreativitě se v tomto ohledu meze skutečně nekladou. Ať už se tedy coby muž snů rozhodnete pro pořízení lístků do divadla na oblíbenou hru vaší partnerky, jen tak z lásky jí darujete líbivý puget, anebo coby ideální partnerka po uvaření skvostné večeře připravíte svému choti uprostřed týdne překvapení v podobě nového erotického prádla, ve kterém se mu převedete, rozhodně tím váš stereotypní vztah oživíte a přispějete k oboustranné harmonii. Alespoň na chvíli. Stereotyp a nuda totiž po čase skutečně zasáhnout každé soužití mužů a žen. V jaké intenzitě a na jak dlouho, to však již záleží jen a jen na nás samotných.