TOPlist
 
 
 
oCity
Online svět pro vás
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ČASOPIS S DOBRÝMI TIPY
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CO DĚLAT A CO NEDĚLAT PO ROZCHODE?
 
what_to_do_after_relationship.jpg
 
 

Ne na každého fungují všecky tito věci. Každí jsme jiní a každému pomůže něco jiné. Ale dobré bude, pokud to aspoň zkusíte. Samozřejmě, nedá se zapomenout ze dne na děn. Každý rozchod je těžký. Říká se: „Za jeden rok vztahu, jeden měsíc pláču.“ zkuste se tomu vyhnout, nakonec to i tak přebolí.

 

Osamělost

Nezavírejte se sami doma, nemá to smysl. Nikoho tým nepotrestáte, jenom samých sebe. Zároveň tým sami sebe bráníte pohnout se dále a opět začít žít život. Být sám, předci neznamená, být osamělý. Máte přátelé a rodinu, travte s nimi co nejvíc času.

 

Promluvte si s přáteli

Každý člověk chce mít okolo sebe lidi, kteří budou nápomocni a díky, kterým se bude cítit lépe. Obklopit se chápavými a podporujícími přáteli, nebo členy rodiny vám pomůže vidět sami sebe jako cennou bytost. To vám pomůže dříve se postavit na nohy.

 

Hmatatelné vzpomínky

Zahoďte všechny fotografie, plyšové hračky, dárky. Nebo je někomu darujte. Sejde z očí, sejde z mysli. Proč je budete skladovat? Pro tvého budoucího kluka? Nech vidí, jak jste byli kdysi šťastná a pak zklamaná? Samozřejmě, je to těžké, ale i odkládání nebo vyhození vzpomínkových věcí, muže pomoc hojení.

 

Hněv

Jde o fázi rozchodu, kdy chcete křičet, protože už nemáte, kam uložit nahromaděný hněv a zuřivost. Intenzita této fáze rozchodu, závisí především na tom, jak obtížný rozchod bol a od okolností, které natahovali rozchod až do závěrečného konce. Můžete zažívat pocity, když si uvědomíte, že rozchod byl neodvratitelný, můžete cítit vztek na sebe, nebo i vůči ex-příteli. No vždy se snažte tento hněv přeměnit na něco užitečné, choďte si třeba zaběhat či zacvičit, no nesnažte se ten hněv udržovat v sebe.

 

Kontakt

Po rozchodu je nejlepší přerušit všechny kontakty. Či stále slepě věří, že to dáte znovu dohromady? Hloupost, i kdyby to tak v budoucnosti bylo. Udělejte si čas pro sebe, utřiďte si myšlenky a pocity. Nějaký důvod to předci mnělo, když jste se rozešli. Zbytečným smskovaním a voláním, si ubližujete navzájem. Pokud se tak nestane, tím, že přerušíte vzájemnou komunikaci, pomůže alespoň sami sebe, tuto kapitolu života uzavřít dříve.

 

Popření

Hrajete se na mimořádně silnou osobnost, která je den po rozchodu v pořádku, jako by se nic nestalo? Potlačení emocí vám více ublíží než pomůže. Vyzuřte se, vyplačte se. Samozřejmě, že nemusíte chodit po ulici se skloněnou hlavou nebo rozbíjet výklady. Ale doma máte dost prostoru, na volný průchod emocí.

 

Držte si odstup

I v případě, že jste se vzájemně dohodli, abyste zůstali přáteli. Zcela přetrhnete vazby hned po rozchodu. To znamená, že se přestanete vídávat, přestanete si telefonovat a vymýšlet stále nové a nové důvody, proč vytočit její/jeho číslo. Žádné sms, e-maily nebo facebook. Bohužel to znamená, přetrhnut kontakt s její/jeho rodina, která by vám ji/ ho vždy připomínala. Ale to vše jen po omezené období, dokud si neuvědomíte, že so svým bývalým partnerem se už dokážete normálně a nezaujato střetnout a porozprávět.

 

Nový vztah

Počkejte si. Nehrňte se hned do nového vztahu. V tomto případě, "klín se klínem vybíjí", neplatí. Na to, abyste se s tím vyrovnali, budete potřebovat čas. Utřiďte si své myšlenky, přijdete na to, co opravdu chcete. Jinak riskujete, 2 věci – že v něm nebudete sami sebou, a že si doň přenesete věci z předcházejícího vztahu.

 

Vyrovnávejte se s bolestí

Častokrát je zcela na místě, že se budete cítit tak, že jste to všechno pokazili, že je to všechno vaše vina. Přijetí odpovědnosti je zdravé, ale na druhé straně musíte také přijmout fakt, že jste dobrý člověk a že jste udělali maximum. A rozhodně nejste jediný, kdo dělal chyby ve vztahu. Přijetí samého sebe je klíčem ke schopnosti jít dál a začít znovu. Nicméně, s pomocí alkoholu se však nesnažte zapomínat, to ještě nikdy nikomu nepomohlo.

 

Žebraní o lásku

Neponižujte se, je to pod vaši úroveň. Nenahánějte někoho, kdo vás už nemiluje. Později si to budete vyčítat, že jste se ztrapňovali pro někoho, kdo o to vůbec nestojí. Je pochopitelné, že přijat takové odmítnutí je mimořádně těžké, no je to zároveň i mimořádně účinné a léčivé.

 

Budeme kamarádi

Pokud je sál toxických řečí, tato věta v něm má své čestné místo. Ptáte se proč? No protože! Když s někým randíte, trávíte spolu čas, milujete se, dělíte se o svá tajemství a o nejtajnější část sebe, pak si nemůžete jen tak říct: "No, rozešli jsme se, ale zůstaňme přátelé." Proč? Jeden druhého tím, slíbíte, že budete předstírat, že se nic nestalo. Opět jsme při popření, které brání uzdravení se z rozchodu. A to nechcete.