TOPlist
 
 
 
oCity
Online svět pro vás
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ČASOPIS S DOBRÝMI TIPY
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
JAK SE CHOVAT NA PRVNÍM RANDE?
 
       
 

Na první pohled je to sympaťák, po jehož boku byste ráda strávila minimálně probíhající večer. A co dál? To se uvidí. Jenže je tu problém. Jak toho úžasňáka – který by v našich očích mohl mít všechny přítomné holky v baru – efektivně oslovit a ideálně hned mezi silnou konkurencí zaujmout? Toť otázka, u které by drtivá většina žen za jednoznačnou odpověď a univerzálně použitelný recept k úspěchu byla ochotna zaplatit zlatem. Proto jsme pro vás níže připravili 7 tipů jak se chovat na prvním rande a dobře jím tak případnou budoucí partii rozehrát. Víte, jak se v přítomnosti vašeho idolu a potenciálního objektu zájmu chovat, a čeho se naopak zásadně vyvarovat?

 

1. Buďte sama sebou a nepřevařujte se

Chtějí-li ženy svého vysněného prince zaujmout, jdou na to různě. Častou chybou je však přetvařování a hraní si na někoho, kým nejste. Ačkoliv se to v danou chvíli – zvlášť v baru, po pár sklenkách červeného – jeví jako skvělý nápad, zbytečně na sebe neupozorňujte nepřirozeně hlasitým chichotáním či vyprávěním rádoby vtipných fórů svým kamarádkám. Ačkoliv je to těžké, snažte se být sama sebou a chovat se, jakoby na místě žádný favorit nebyl.

 

2. Netlačte na pilu

Navážeme-li na bod 1, zase to s tou letargií ale nepřehánějte. Když po tom fešákovi sem tam šibalsky hodíte očkem či se nenápadně ochomýtnete kolem, aby nasál vůni vašeho parfému a měl šanci si vás zblízka prohlédnout, rozhodně nebudete působit vlezle. Zároveň mu však dáte najevo jasný signál, že vám není nesympatický. A pokud se mu alespoň trochu líbíte a není to kovaný stydlín, buďte si jistá, že vás osloví a minimálně třeba pozve na drink.

 

3. Méně je někdy více

Třetí pravidlo souvisí s mluvením. My ženy jsme ve většině případů ukecané. To se ještě znásobuje, pokud chceme někoho zaujmout. Máme pocit, že toho musíme při seznámení nebo během prvního rande co nejvíce říci, aby nás protějšek detailně poznal. Věřte ale, že míň je někdy víc. A pokud ho nepustíte ke slovu, s kladnou reakcí nepočítejte. Většina mužů touží po příjemném dialogu, nikoliv o nudné přednášce.

 

4. Ex si nechte pro kamarádku

Až si budete chtít zanadávat na vaše bývalého a vypovídat se ze všeho, čím vám kdy ublížil, nechte si to na dámskou jízdu s kamarádkou. Někoho, kdo s vámi tráví první minuty a hodiny v životě absolutně nezajímá, proč jste se s „pitomcem“ Honzou nebo Jirkou rozešli. Naopak – ukážete tím, že minulost ještě nemáte vyřešenou a stále dumáte nad dávnými křivdami.

 

5. „Neupejpejte“ se

Nechat se pozvat, anebo za sebe zaplatit sama? To je to, oč tu běží. Pokud vás objekt zájmu pozve v baru na drink, klidně se pozvat nechejte. Ostatně, dojde-li na více „rund“, můžete mu pozvání oplatit. A co se „vyšších investic“ týče – rozumějte pro představu oběd nebo večeři – přizpůsobte se situaci. Jste-li na prvním rande, rozhodně neberte pozvání jako samozřejmost. Většina kluků a chlapů to za vás sice zatáhne, ale když alespoň naznačíte záměr použít vlastní peněženku, rozhodně tím nic nezkazíte. Nechcete snad vypadat jako zlatokopka, ne?

 

6. Zajímejte se o něj

„Šestka“ velmi úzce souvisí s pravidlem č. 3. Při konverzaci nemluvte jenom o sobě, ale zajímejte se i o něj a jeho koníčky. Pozor však, abyste nesklouzla k výslechu, kterým si toho idola vyplašíte.

 

7. Pijte s mírou

Všechny zmíněné rady se přitom odvíjejí od předpokladu striktního dodržení té 7., poslední. Záměrně píši, abyste pili, ale pouze s mírou. Alkohol v rozumné míře vám může prokázat dobrou službu, když vám rozváže jazyk, sníží nervozitu a celkově se po něm uvolníte. Pokud to však přeženete, efekt bude zcela opačný. Žádný muž – nejde-li mu pouze o sex na jednu noc – z dlouhodobého hlediska nechce doma „násosku“, který neví, kdy má dost.